Części

Sercem roweru jest rama, najczęściej aluminiowa albo karbonowa. Nawet najlepsza rama rowerowa potrzebuje jednak odpowiednich części, żeby tworzyć dobrą całość. Potrafią zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy, poprawić jego osiągi i wygląd. Kluczowymi częściami rowerowymi są te, które odpowiadają za napęd. Bogactwo napędów rowerowych pozwala wybrać sprzęt idealnie dostosowany do kategorii roweru, stylu jazdy i tras. Wszystkie elementy napędu 1x czy 2x z czasem mogą wymagać wymiany, warto wtedy pamiętać nie tylko o kasecie czy łańcuchu rowerowym, ale też o linkach i pancerzach. Z napędem mocno związane są koła rowerowe i dotyczące ich komponenty. Żeby jeździć nie tylko szybko, ale też bezpiecznie, koniecznie należy również zadbać o właściwe hamulce rowerowe oraz ich stan. Za bezpieczeństwo, a także precyzję prowadzenia roweru, w dużej mierze odpowiada kierownica uzupełniona właściwym mostkiem rowerowym albo, w przypadku szosowych kierownic, dostępna jako jednoczęściowy kokpit. Kierownica byłaby jednak bezużyteczna bez małego, ale niezwykle istotnego elementu, jakim są stery rowerowe. Prowadzenie wiąże się także z widelcem rowerowym – sztywnym bądź amortyzowanym. W rowerach z pełnym zawieszeniem dodatkowy komfort zapewnia tylny amortyzator, zwany też damperem. Komfort jazdy może znacznie zwiększyć siodełko rowerowe, które może być dobrane idealnie do anatomii rowerzysty i jego stylu jazdy. Istotny wpływ na wygodę rowerzysty ma również sztyca podsiodłowa, w tym coraz popularniejsza sztyca regulowana. Pewność podczas jazdy i odpowiednie wykorzystanie wysiłku wkładanego w ruch zapewniają odpowiednie pedały rowerowe – platformowe bądź zatrzaskowe. Jak widać, świat części rowerowych jest niezwykle rozległy, jednak warto uważnie go zgłębiać, by czerpać jak największą przyjemność z jazdy.

Części

Jest 235 produktów.

Pokazano 1-12 z 235 pozycji

Aktywne filtry

Dźwignia grip MTB SRAM X01...

Manetki będące kontynuacją produktu, który stał u podstaw powstania marki SRAM ponad 30 lat temu. Współczesna kontynuacja manetek obrotowych Grip Shift realizuje ideę uproszczonego sposobu zmiany biegów przy pomocy zaawansowanych technologi. Wnętrze z metalowymi częściami mechanizmu indeksującego – Speed Metal oraz potrójnym łożyskowaniem kulkowym eliminującym opory i luzy pierścienia zmiany biegów. W zestawie znajdują się chwyty Jaws™)

Cena 579,00 zł
Kierownica Ritchey Comp...
  • Nowa niższa cena

Kierownica Ritchey Comp...

Przeznaczenie: MTB, XC
Materiał:
Aluminium 6061 - podwójnie cieniowane (Double butted aluminium 6061)
Szerokość: 720mm
Średnica mocowania mostka: 31.8mm 
Średnica mocowania gripów/manetek: 22,2mm
Model: prosta
Gięcie: 5stopni (sweep)
Waga: 118g
Kolor: Czarny mat
Kod Producenta: PRD10252
Cena podstawowa 59,00 zł Cena 39,00 zł

Dźwignia przerzutki Shimano...

Acera 3000 to nowa odsłona kompletnie przebudowanej popularnej grupy, pozycjonowanej pomiędzy Alivio a Altus. Odmłodzona i z wprowadzonymi innowacjami, podzielona na dwie części obejmujące osprzęt do rowerów trekkingowych, a druga do MTB.

Dźwignia opracowana specjalnie dla segmentu rowerów górskich. Ergonomiczny kształt pozwala na szybką i łatwą zmianę biegów.

   

Cena 83,00 zł